Strach z choroby vs dôvera vo vlastnú imunitu

Aké máme dostupné informácie?

Aké máme dostupné informácie?
Najlepšia „vec“ proti S.a.r.s c.o.v -19- „c.or.o.n.e“ je naozaj očkovanie? Opäť odovdzávajú ľudia svoju „moc“ do rúk niekomu inému? (vakcíne, lekárovi, vláde,...) Ako sa voči tomu postaviť a zároveň zabezpečiť svoju bezpečnosť?

Nechcem viesť ďalšie debaty o očkovaní, ktorých je plný internet - informácie sa zameriavajú na následok a to nie je moja filozofia. Teda téme očkovania - prečo áno, prečo nie, aké sú účinky, následky, priebeh,... môžem však na vyžiadanie poskytnúť aj článok na túto tému. Informácie sú z vysokoodborných zdrojov, mikrobiológ Prof. Dr. Sucharit Bhakdi, Dr. Northrupová, Dr. Carrie Madejová,...napíšte do komentárov :)).

Verím však v presvedčenie, že všetko, čo sa odohráva, je následok minulých skutkov, rozhodnutí, myšlienok, zámerov, činov, postojov, názorov..., ktoré viedli k následkom, s ktorými máme dnes dočinenia. Nič nie je náhoda.

Príčina => Následok.

Príčina - Zabudla som na variči mlieko? => Následok - je nevyhnutné upratať tú spúšť po vykypení a smradu :-)).
Príčina - Využívala som mocenský prístup pri výchove dieťaťa? => Následok - v staršom veku nebol žiadny rešpekt a dôvera medzi nami.
Príčina - zanedbávala som sa a jedla, čo mi chutilo, málo sa hýbala? => Následok - zdravotné problémy, náchylnosť pri infekciách.
Príčina - držala som hnev voči partnerovi, nekomunikovala som, potláčala som emócie, obviňovala ho? => Následok - nefunkčný vzťah, nedostatok lásky, sklamanie, opustenie.
Príčina - neurobila som si domáce úlohy, nenaučila sa na písomku, nepripravila som sa na hodinu? => Následok - zlé výsledky, sklamanie zo seba, pocit menejcennosti.
Príčina - nedostatok spánku, uprednostnenie pozeranie filmu, venovanie sa zábave, trávenie času na sociálnych sieťach, nočné hranie pc hier,.. => Následok- vydráždená nervová sústava, nervozita, nepokoj, nesústredenosť, zlé pracovné výsledky, frustrácia.
Príčina - presvedčenie nemám čas, zanedbávanie priateľov, priorita v práci,... => Následok - nedostatok prepojenia s vlastným životom, nedostatok lásky, objatí, dotyku, pocit osamelosti.

A takých príkladov je nekonečné množstvo a každý z nás veľmi dobre vie, že naše rozhodnutia v minulosti majú následok v budúcnosti.
Hovoriť o tom, že jediná možnosť, ako sa brániť proti vírusom, je len očkovanie, mi príde zavádzajúce, pretože nič nemá len jednu možnosť. Vždy ich je viac a každému vyhovuje a zaberá niečo iné. Sme individuálne bytosti a zároveň sme ľudia a náš mechanizmus v tele pracuje veľmi podobne. Máme orgány, lymfatický systém, kožu, krvné riečište, pohybový aparát, žľazy s vnútorným vylučovaním a mnoho iného, čo nájdeme prirodzene v každom zdravom človeku. To znamená, že každý jeden jedinec na planéte bol obdarovaný vlastnou obranyschopnosťou a schopnosťou liečiť a regenerovať sa. 
To je obrovský dar, na ktorý sa úplne zabúda.

Inak nazývaný IMUNITA.

Sme plný baktérií a vírusov a o tom niet pochýb. Výroky ako: "Zvíťazíme proti vírusu!!!!" Je úplne popierajúce VEDU vyjadrenie. Akoby sme boli schopní vyhladiť vírusy z nášho okolia alebo organizmu? Nie je to možné a usilovať sa o to je absurdné. Tak prečo ísť týmto smerom?

Rozhodne verím, že je rozumné a priam nevyhnutné zamerať sa na príčinu toho, že náš organizmus nedokáže dostatočne odolávať stále narastajúcim ohrozeniam vplyvu vírusov a baktérií, ktoré nie sú pre nás prospešné. To znamená, že naše organizmy sú oslabené, podpora nášho zdravia je nedostatočná, priam by som povedala, že je sabotovaná spôsobom akým sa dnes žije.

Vplyv stresov, nezdravej životosprávy, nedostatok spánku, bez odpočinku a činností, ktoré nás napĺňajú, dôsledkom ktorých sa vyplavuje dopamín, oxitocín, endorfín, ktoré priaznivo pôsobia na imunitný systém, znižuje našu obranyschopnosť čeliť vonkajšiemu prostrediu. Dôsledkom toho, ako sa ľudia správajú sa zhoršuje nielen ovzdušie ale i zem, v ktorej sa pestujú plodiny spôsobom za prítomnosti množstva chemických látok, aby vôbec vyrástli. To je len zlomok z toho, čo nepriaznivo vplýva a OSLABUJE náš organizmus a jeho odolnosť voči nepriaznivým vírusom a baktériam.

Naše vlastné emocionálne, psychické aj fyzické rozpoloženie určuje to, či podľahneme alebo ostaneme zdraví, či daný vírus nájde v nás živnú pôdu (zahlienenosť, oslabené priedušky, zahltený organizmus toxínmi, ztukovatelú pečeň, špinavú krv, alergie, prestupnosť čreva, veľa stresu v živote, obezitu, oslabený srdcovocievny systém, napätie, negatívne myšlienky, prehltenosť nízkou vibráciou pocitov), aby sa uhniezdil a rozmnožil a osídlil prostredie, v ktorom sa ocitol. To, aké to prostredie okolo neho je určuje jeho schopnosť sa rozpínať, množiť a robiť skazu, ktorá mu prináleží.
V princípe každá baktéria alebo vírus – veď nakoniec každý živý tvor, kam sa radia aj tieto mikroorganizmy - majú potrebu prežiť, množiť sa a živiť sa tým, čo ich vyživuje.

Po vyše roku oficiálne vyjadrenej prítomnosti c.o.v.i.d.u v populácií, sa vie, že na každý organizmus patogén pôsobí inak. Záleží od hostiteľa, ktorého napadne. To znamená, že to, aký následok bude mať c.o.v.i.d v našom tele, je priamo závislí od toho, v akom prostredí sa vírus ocitne- teda od nás, aké prostredie sme preňho pripravili.

Vplyv prostredia na imunitu
Čo všetko znižuje našu imunitu už myslím každý vie, takže poďme sa pozrieť bližšie na situáciu, ktorej je každý vystavený práve tým, čo sa okolo nás deje. A ako na nás vplýva.


Dnešná situácia v ľuďoch vyvoláva strach, obavy, pocit neistoty, a to všetko sú emócie, ktoré znižujú imunitu - obranyschopnosť človeka. Sú to nízkofrekvenčné emócie, ktoré negatívne vplývajú na správne fungovanie biologických procesov.

Ľudský organizmus je potom v strese, počas ktorého sú zablokované všetky liečiace, regeneračné, zdraviu prospešné a imunitu budujúce procesy.

V dlhodobo trvajúcom stave „bojuj alebo uteč“ organizmus vyplavuje adrenalín z nadobličiek a poškodzuje tým svoje orgány, ktoré sú naivne pripravené na akciu - beh alebo boj, pri ktorých potrebujú zvýšenú energiu vo svaloch, avšak k takejto činnosti nedochádza...

Človek napriek vyslanému signálu o „život ohrozujúcej situácii“ naďalej zotrváva v podstate vo fyzickom pokoji - akurát, že na úrovni vnútorného prostredia sa zmobilizuvávajú všetky jednotky k strehu, pripravujú sa na akciu, v ktorej ide o prežitie.

Podávame nepretržite vyčerpávajúci výkon (obrázok šprintéra na štarte)

Predstavte si športovú disciplínu - šprint na krátku trať - človek na štartovacej čiare v polohe podrepu, s nohou vzadu na špičke pripravenej sa čoskoro odraziť, s prstami na čiare a vo vnútornom napätí, sústredení sa a očakávaní, kedy vyletí rana z pištole, ktorá udá povolenie, aby vyštartoval vpred s najvyššou vervou a dostal sa tak do popredia. Tento stav sa podobá tomu, čo sa odohráva v ľudskom tele, keď je človek v dlhodobom (stačí, že len psychickom) strese.

Predstavte si to tak, akoby ste neustále svoje telo nútili byť vo vypätom stave, v absolútnej koncentrácii, plne pripravené zaútočiť, akonáhle k tomu dáte povolenie. Ale to povolenie neprichádza, ste len v tom stave akoby už-už... Zmobilizované jednotky vo vašom tele sa nadmerne vyčerpávajú, pretože prebiehajú všetky činnosti, ktoré sú potrebné na udržiavanie "pohotovosti". Napumpovali ste do seba adrenalín, aby „výpad“ do boja bol čo najefektívnejší, najagresívnejší, aby tak zabezpečil víťazstvo a prežitie, ale k realizácii toho neustále neprichádza.

Dlhodobé zotrvávanie, priam ukotvenie sa v takomto „momente“ je unavujúci, vyčerpávajúci a energiou plýtvajúci stav, ktorý prispieva k oslabeniu imunity, k náchylnosti na rôzne prejavy (aj vážnejších ochorení), nielen k bežným infektom dýchacích ciest.

Takéto nepretržité vyčerpávanie sa, súčasne s excitovaným rozpoložením mozgu, spôsobuje v nervovej sústave poruchy v podobe nesústredenia, zníženej schopnosti pamäte, neschopnosti určiť si priority či dokončovať stanovené úlohy, rýchlej  unaviteľnosti myslenia, nedostatku cielenia na výsledný produkt a v podstate až v klesaní hodnoty vlastnej sebadôvery a sebavedomia. Podporuje to predstavu o vlastnej neschopnosti, nezvládaní bežných činností, o zmätenosti, roztrieštenosti mysle, chaotickom správaní a smeruje k pocitu, že život je náročný.

Teda tento psychoteror, samozrejme, podporuje aj negatívne myslenie o sebe samom, ktoré tiež vplýva na oslabenie imunity. Ak do toho pridáte nevhodnú životosprávu, málo pohybu a toxíny v podobe liečiv, cigariet, alkoholu, či iných toxických látok - wuala: organizmus so svojím zlým zdravotným stavom je plne pripravený na osídlenie akýmkoľvek vírusom, nielen c.o.r.o.n.a vírusom.
 

Zmena postoja
Preto je potrebné zmeniť svoj prístup. Miesto strachu dať priestor dôverovať sebe. Miesto strachu pred infekciou a jej možnými negatívnymi následkami podporiť vlastnú imunitu a nastoliť tak v sebe dôveru vo vlastné sily: že vaše telo vás ochráni.
Je možné v pokoji prijať aj hrozivú situáciu, ak preberiete zodpovednosť za seba do svojich rúk: tým, že si zabezpečíte vlastnú ochranu - svojou dobrou imunitou.

 

Prečo?

Môj prístup k životu je jednoznačný: zamerať sa na príčinu a tej venovať pozornosť. Buď ju odstrániť alebo podporiť, záleží od toho, kam povedie jej následok. V prípade negatívneho následku považujem odstránenie príčiny za efektívne riešenie. Je to omnoho lepšie než len dookola (často donekonečna) riešiť konkrétny následok. Som si istá, že aj vám, rovnako tak ako mne, dáva zmysel, že keď kvapká kohútik, nepodkladáte pod neho donemoty nádoby na zachytávanie vody. Určite neriešite tento neblahý následok v podobe nastavenia perfektného systému časovania, kedy nádobu treba vyliať, poprípade nevenujete čas tomu, že hľadáte stále väčšiu nádobu, aby ste časový interval vylievania nakvapkanej vody čo najviac predĺžili. Dokonca verím, že nehľadáte vhodnejšiu nádobu, ktorá by sa dizajnom hodila do priestoru okolo, pre kvapkajúci kohútik, ALE odstránite príčinu kvapkajúceho kohútika, či už výmenou batérie, založením nového tesnenia, poprípade odstránite vodný kameň (podľa potreby). Príde mi to takto správne a z dlhodobého hľadiska rozhodne efektívnejšie. :)

(Taktiež by bolo absurdné zháňať si brigádu navyše, aby ste dokázali zvýšenú spotrebu vody doplatiť…) :-D

Rovnako aj v situácii s c.o.r.o.n.a vírusom som sa postavila k tomu tak, že odstránim príčinu strachu, obáv, pocitu paralyzovania strachom pred možným ochorením tým, že podporím vlastnú imunitu. Ja považujem, obzvlášť v tejto dobe šírenia paniky z pandémie, za dôležité, priam nevyhnutné, aby sme podporili svoje zdravie iným prístupom k sebe samému. Nie sme len myseľ (i keď pozitívny prístup k životu je polovica zdravia), sme aj telo. Po fyzickej stránke azda netreba pripomínať, že mu je potrebné dodať minerálne látky, probiotiká a pre život dôležité vitamíny, aby naše orgány - a vôbec všetky telesné procesy - mohli správne fungovať. Toto sa učíme už na základnej škole.
(Hoci dnes je priam "trestné" uvádzať tieto odporúčania, čo je fakt smutné…)

Výživové doplnky na podporu mojej imunity
Je dobré dopĺňať si predovšetkým vitamín D, ktorého už máme všetci pomenej vinou prístupu k životu, že čoraz viac času trávime pri počítači v uzavretom priestore, kam neprenikajú blahodárne slnečné lúče. Taktiež po zime je jeho nedostatok v tele oveľa výraznejší. V lete používanie ochranných krémov bránia vzniku Dvit prirodzenou cestou pôsobením slnčených lúčov. Jeho nedostatok je potrebné doplniť. 

Ja osobne som užívala až 5000 jednotiek každý deň (dávka bola odporúčaná lekárom pre širokú verejnosť). Je vedecky dokázané, že blahodárne pôsobí aj na nervovú sústavu a jeho dostatočné množstvo v tele bráni vzniku depresií, sebaľútostných stavov, opúšťania sa, pocitu beznádeje a iných neuróz. Podporuje vitalitu, správne fungovanie (predovšetkým) mozgu, ale aj imunity.

Ďalší z dôležitých vitamínov, čo som užívala, je vitamín C, ktorý zvyšuje schopnosť organizmu odolávať baktériám, vírusom a cudzorodým látkam v tele. Je vyhovujúce nájsť si takú formu C-vitamínu, ktorú je telo schopné dobre vstrebať. U mňa sa osvedčil prášok camu-camu alebo prášok z indického ovocia Amalaki - pre vysokú hladinu C-čka obsiahnutú v jednej dávke. Poprípade využívam aj klasický C-vitamínový prípravok, ktorý dostať vo forme prášku a môžem si ho v požadovanom množstve rozpustiť vo vode či čaji (napríklad v DM drogériách ho mávajú v oválnej nádobke s belasým vrchnáčikom). Je to kyselina askorbová, ktorú užívam spolu so sódou bikarbónou, aby tak v mojom tele spolu vytvárali prirodzené prostredie pre účinný boj s nákazou.

Zbežne si dopĺňam aj zinok (50 mg), ktorý som v aktuálnej situácii zaradila pravidelnejšie, denne. :-)) Mimo iného priaznivo pôsobí na výživu pokožky, vlasov a nechtov, podobne ako B vitamín, ktorý si tiež doprajem. Všetky navyše dodávané vitamíny som sa snažila nájsť v tej najlepšej forme, ktorú môžem svojmu telu poskytovať.

V každom prípade ide vždy o vlastnú zodpovednosť za svoje telo, a preto sa doňho snažím dávať len to najlepšie, či už v podobe stravy, nápojov, liečiv, podporujúcich látok, ale vo veľkej miere aj vhodných myšlienok, ktoré sú pre mňa prospešné a podporujú moju imunitu.

To, čo tu uvádzam, nie je všeobecne platný návod alebo odporúčanie, čo užívať. Je to opis toho, čo som užívala ja, s prispením čoho som ostala stále zdravá a nepodliehala emóciám strachu a úzkosti z nákazy. Verím svojmu telu, že tak ako iné ochorenia v minulosti, dokáže zvládnuť bez vážnych následkov aj prípadný C.O.V.I.D a iné formy chrípky. Dlhodobo prístupujúca k svojmu telu s láskou a napĺňajúca si vlastné potreby, ostávam zdravá už niekoľko rokov navzdory tomu, že sa stretávam s ľuďmi, že využívam MHD, že som sem-tam v kontakte s chorými...

Ľudský organizmus má výnimočné schopnosti regenerácie a samoliečenia a mám dojem, že na tieto DARY sa kladie príliš malý dôraz.
Nadobúdam pocit, že sa úplne vylúčili ako spôsob ochrany pred aktuálnou infekciou. Ako jediné riešenie je nám podsúvané očkovanie, akoby len ono mohlo zachrániť ľudstvo… - je to naozaj tak? A kde sme my? Kde je naša schopnosť odolávať infekciám a chorobám? Kde je naša vlastná obranyschopnosť, ktorá sa momentálne úplne ignoruje?

Postavte sa za seba, preberte zodpovednosť za svoje zdravie do vlastných rúk a nepodliehajte falošnej nádeji, že vás môže zachrániť niekto iný než vy sami. Starajte sa o vzťah so sebou, vaše telo je jediné, čo vám skutočne patrí.  

Ešte viac k imunite v článku: "Prirodzená imunita vs. imunita umelo vytvorená"
Nenechajte si ujsť žiadny môj článok. V skupine „Rozvíjame šťastné vzťahy“ na FB rozoberáme témy života hlbšie. Pridajte sa k nám, ktorí preberáme zodpovednosť za svoj život, vďaka čomu sa necítime bezmocní a odkázaní na pomoc zvonka.

 

Ďalšie články

Kam smeruje vaša pozornosť?

Nevenujte svoju pozornosť tomu, čo vás desí a odoberá vám energiu, vinou čoho zanedbávate oblasť, na ktorej vám záleží. Dajte si záväzok, že bolo viac než dosť negatívnych informácií za posledný rok, ktorými ste boli negatívne OVPLYVŇOVANÍ a že chcete zvýšiť svoju vibráciu pozitívnym prístupom a prinavrátiť si ...

Deti - to najlepšie, čo nás mohlo stretnúť :-)

Deti sú naše všetko. Nejeden z vás mi dá za pravdu, že práve deti v nás vyvolávajú emócie, ktoré nás samých prekvapia. Je až neuveriteľné, ako nás dokážu rozosmiať pri úplných „hlúpostiach“, ako nás vedia rozcítiť, až sa nám od toľkej lásky hrnú slzy do očí, ako dokážu urobiť niečo, z čoho nevieme, či sa smiať a či plakať ...

Som dobrá mama?

Vnímate sa ako „dobrá“ mama alebo sa obviňujete z neschopnosti, že to nezvládate?